Son Dakika Otomobil Haberleri, Son Dakika Yerli Araç Modelleri, Son Dakika Yerli Araba Haberleri, Son Dakika Çanakkale Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri

Kısmen kuruyan gölete, martı akını

EDİRNE’nin Keşan ilçesinde kısmen kuruyan Kocadere Göleti, martılara yuva oldu. Etçil bir kuş olan martıların, kuruyan gölette daha rahat beslendiği için burayı tercih ettiği bildirildi.Trakya’da yaşanan kuraklık nedeniyle kısmen kuruyan Keşan Kocadere Göleti, martılara ev sahipliği yapıyor. Deniz kenarında görülmeye alışık olunan kuş türlerinden olan martılar, son günlerde büyük ölçüde kuruyan Keşan’daki Kocadere Göleti’nde de boy gösteriyor. Etçil olan bu kuşlar, kısmen kuruyan göletteki balık bolluğundan faydalanıp, kolayca besleniyor. Göletin üzerinde uçarak dolaşan ve güzel görüntüler oluşturan martılar, bölgeye gelenler tarafından da fotoğraflanıyor. Gölet, martıların yanı sıra birçok kuş türüne de ev sahipliği yapıyor.

Bir önceki yazımız olan Bahçesindeki 54 ağacı kesilip, kulübesine zarar verildi başlıklı makalemizde Güncel, Haber ve Turgutlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir